FESTIWAL WSZYSTKIE MAZURKI ŚWIATA 2016 – EDYCJA JESIENNA

FESTIWAL WSZYSTKIE MAZURKI ŚWIATA 2016 – EDYCJA JESIENNA

25-26 LISTOPADA 2016 ROK

 

Tegoroczna, jesienna edycja Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata łączy kilka równoległych wątków. Bliskości Świąt Zadusznych skłania do wspomnień o muzykantach, których nie ma już z nami. W tym roku podczas piątkowego koncertu (25 listopada) – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z fundacją Muzyka Odnaleziona – będziemy przywoływać pamięć o muzyce żydowskiej, granej na wsiach. Ważną częścią, drugiego dnia festiwalu będzie też koncert finałowy polsko – szwedzkiego projektu muzycznego „ Polska – Ścieżki Tańca”, którego celem jest pokazanie bliskiego pokrewieństwa naszych tradycji muzycznych. Nie zabraknie również tancerzy i kapel z Mazowsza, które stanowią serce Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata od jego powstania w 2010 roku. Prowadzone przez nich warsztaty muzyczne, taneczne i wokalne wypełnią całą sobotę (26 listopada). Zdobyte i utrwalone w ciągu dnia umiejętności, wszyscy chętni będą mogli wykorzystać podczas tradycyjnej już Nocy Tańca, gdy wszystkie – wiejskie i miejskie – kapele zagrają „pod nogę”. Mamy nadzieję, że Jesienne Mazurki naładują Waszą energię na ciemniejszą część roku.

Janusz Prusinowski

………………………………………………….

PROGRAM

………………………………………………….

Jesienna edycja Wszystkich Mazurków Świata jest współorganizowana przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

imit_logologotypy

Dofinansowano ze środków  Samorządu Województwa Mazowieckiego.

logo-mazowsze

Koncert i spotkanie „Kolberg po żydowsku – spotkania z wiejską muzyką żydowską” realizowany jest przez Fundację Muzyka Odnaleziona  przy wsparciu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

polin_mhzp_logomuzyka_odnaleziona

 

Nasi partnerzy: