Program Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2016

PROGRAM FESTIWALU „Wszystkie Mazurki Świata” pt. PoGRAnicza

18 – 23 kwietnia 2016

 

 

PONIEDZIAŁEK 18. 04. 2016, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12 (zobacz na mapie)

godz. 10.00 – 18.00

Konferencja pt. „Pańszczyzna. Przemiany tożsamości kulturowej wsi polskiej”

godz. 19.00

Premiera filmu Jagny Knittel „Uniwersytet Jana Gacy”

 

WTOREK 19. 04.2016,  Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12 (zobacz na mapie)

Godz. 19.00

Koncert finałowy konkursu dla młodych wykonawców „Stara Tradycja”

 

ŚRODA 20. 04.2016, Centralna Biblioteka Rolnicza, Krakowskie Przedmieście 66 (zobacz na mapie)

Godz. 18.30

Wernisaż wystawy Andrzeja Różyckiego „Monidło – szukanie piękna”

Godz. 19.00

Koncert polsko-ukraiński „Wesele z Wołynia. Świat, którego nie ma”

koordynator koncertu: Maniucha Bikont

WYKONAWCY:

Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej, Dziczka,  Krosna (Ukraina), Janusz Prusinowski, Mateusz Kowalski, Piotr Piszczatowski

Klub festiwalowy – Centralna Biblioteka Rolnicza (zobacz na mapie)

 

CZWARTEK 21. 04.2016,  Centralna Biblioteka Rolnicza, Krakowskie Przedmieście 66 (zobacz na mapie)

Godz. 19.00

Koncert „Wiejskie Kluby Tańca”

Pomysł i realizacja koncertu: Andrzej Bieńkowski, Mateusz Niwiński

WYKONAWCY:

Kapela Kmity, Maciej Żurek / skrzypce, Stefan Gaca /bęben – Przystałowice Małe (Radomskie)

Kapela Witaszewiacy, Maria Stepień/skrzypce, Kazik Nitkiewicz/trąbka/ – Witaszewice (Łęczyckie)

Kapela Piecyka, Wiesława Gromadzka z kapelą – Wir (radomskie)

Wesoła Trójka, Kapela Zdzisława Kwapińskiego i Tadeusza Sałbuta, Zawołany Skład Weselny – Sycyna (Powiśle radomsko – kieleckie)

Kapela Lipców, kapela Stachury, Marcin Drabik/ skrzypce – Wygnanów (Radomskie)

Klub festiwalowy – Centralna Biblioteka Rolnicza (zobacz na mapie)

 

PIĄTEK 22. 04. 2016  Centralna Biblioteka Rolnicza, Krakowskie Przedmieście 66 (zobacz na mapie)

Godz. 19.00

Koncert polsko-szwedzki „Chodzony, polonez, „polska”

WYKONAWCY:

Jan Szymański i Czesław Kocemba z uczniami (Diabubu) / muzyka z łowickiego

Balgetingen / muzyka tradycyjna z południa Szwecji

Kapela Brodów, Paweł Iwaszkiewicz, Justyna Piernik, Bartosz Izbicki / polonezy

Royal College of Music ze Sztokholmu / współczesna „polska” ze Sztokholmu

Klub festiwalowy – Centralna Biblioteka Rolnicza (zobacz na mapie)

 

SOBOTA 23.04.2016

Godz. 10.00 – 18.00, Forteca, ul. Zakroczymska 12 (zobacz na mapie)

Targowisko Instrumentów i Małe Mazurki

 

Godz. 19.00 – 5.00, Forteca, ul. Zakroczymska 12 (zobacz na mapie)

Noc Tańca

 

WARSZTATY muzyczne i taneczne w dniach 19-22 kwietnia, w godzinach 10.00 -18.00 w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe oraz siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia.

 

Nasi partnerzy: