PROGRAM FESTIWALU „Wszystkie Mazurki Świata” – edycja wiosenna 2017

 

PROGRAM FESTIWALU „Wszystkie Mazurki Świata” pt. NURTY_WIRY_WISŁA

17 – 22 kwietnia 2016

————————————————————————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK 17. 04. 2017,

Okolice kościoła pokamedulskiego,

ul. Dewajtis 3

godz. 12.00 – 15.00

 

PONIEDZIAŁEK MAZURKOWY – wielkanocna otwarta impreza przy muzyce tradycyjnej.

 

Godz. 12.00

Do tańca zagra Janusz Prusinowski Kompania (przed kościołem)

Godz. 13.15

Koncert zespołu More Jurija Pastuszenko (podziemia kościoła)

————————————————————————————————————————————————–

WTOREK 18. 04. 2017,

Mazowiecki Instytut Kultury,

ul. Elektoralna 12

banerki5

Godz. 19.00

KONCERT FINAŁOWY KONKURSU DLA MŁODYCH WYKONAWCÓW „STARA TRADYCJA”

Wykonawcy: Laureaci konkursu  (13 zespołów i solistów)

 

22.00 – 1.00

Klub festiwalowy (Klubokawiarnia Solec 44, ul. Solec 44)

————————————————————————————————————————————————–

ŚRODA 19. 04. 2017,

Nowy Świat Muzyki,

ul. Nowy Świat 63

Godz. 17.30

WERNISAŻ wystawy „Sprzedana Muzyka”, prace Andrzeja Bieńkowskiego

 

Centralna Biblioteka Rolnicza ,

Krakowskie Przedmieście 66

banerkiwisla

Godz. 19.00

KONCERT „OPOCZNO STOLICĄ OBERKA” – organizowany we współpracy z miastem Opoczno.

Wykonawcy:

*Kapela Opocznianka (Julian Jarząb – harmonia, Andrzej Rożej – skrzypek, Marian Pabianek – bęben, Urszula Tomasik – śpiew)

*Kapela Jana Kępy z Bobrowca (Jan Kępa – skrzypce, Franciszek Miniak – basy, Bogdan Stankiewicz – bębenek).

*Kapela Biniek – Wojciechowski – Lipski (Radosław Biniek – harmonia, Roman Wojciechowski – skrzypce, Bogdan Lipski –bębenek obręczowy)

*Zespół Odpoczno (Joanna Garncarczyk – basy, wokal , Piotr Gwadera -perkusja , Marek Kądziela - gitara , Marcin Lorenc – skrzypce)

 

22.00 – 1.00

Klub festiwalowy (Centralna Biblioteka Rolnicza)

————————————————————————————————————————————————–

CZWARTEK 20. 04. 2017,

Centralna Biblioteka Rolnicza ,

Krakowskie Przedmieście 66

banerkiwisla2

Godz. 19.00

KONCERT „ PIEŚNI WIOSNY, PIEŚNI LATA”

Wykonawcy:

*Wiera Niczyporuk (w. Malinniki, pow. Hajnowski), Eudokia Markiewicz i Zofia Kirdylewicz (w. Dasze, pow. Bielski), Julita Charytoniuk (Białystok) – pieśni z Podlasia

*Nadija Klopotenko (Ukraina, w. Czerwona Wola, okręg żytomierski), Igor Perewertniuk (Kijów) – pieśni z Ukrainy

*Zespół Z lasu (Polska) – pieśni z Ukrainy i Białorusi

*Marina Kriukowa i Zespół Repei (Rosja, Moskwa) – pieśni z Rosji

 

22.00 – 1.00

Klub festiwalowy (Centralna Biblioteka Rolnicza)

————————————————————————————————————————————————–

PIĄTEK 21. 04. 2017,

Centralna Biblioteka Rolnicza,

Krakowskie Przedmieście 66

banerkiwisla3

Godz. 18.30

Ilustrowana fotografiami opowieść o nadwiślańskim Urzeczu, zapomnianym nadwislańskim regionie. Dr Maurycy Stanaszek.

Godz. 19.00

KONCERT „Muzyka Wisły”

Wprowadzenie – „Nadwiślańskie Urzecze” – podwarszawskie odkrycia dr Łukasza Maurycego Stanaszka (wykład i pokaz slajdów)

Wykonawcy:

*Wałasi (Beskid Śląski – muzyka pasterzy z Baraniej Góry )

*Krzysztof Trebunia – Tutka z kapelą Śleboda (Podhale – muzyka górali podhalańskich i flisaków)

*Barbara Michalec z kapelą i uczniowie (Maniucha Bikont i Michał Maziarz) – muzyka Powiśla kieleckiego

*Kapela Niwińskich i Stefan Nowaczek (muzyka Powiśla maciejowickiego )

*Heniek Małolepszy i Warszawskie Przedmieście (muzyka miejska i podmiejska)

*MZK Toruń i kapela Kożuch, projekt „Muzyczna Narada Sąsiedzka” (muzyka z Kujaw)

 

22.00 – 1.00

Klub festiwalowy (Centralna Biblioteka Rolnicza)

————————————————————————————————————————————————–

SOBOTA 22. 04. 2017,

Forteca,

ul. Zakroczymska 12

 

Godz. 10.00 – 17.00

TARGOWISKO INSTRUMENTÓW

Ponad 100 twórców instrumentów z Polski, Ukrainy, Anglii, Łotwy, Niemiec, Estonii, Białorusi i Czech

- pokazy pracy przy instrumentach

- zgromadzenia śpiewacze

- warsztaty tańca

- Małe Mazurki – zajęcia dla dzieci

noc tanca

Godz. 19.00 – 5.00,

NOC TAŃCA (Forteca)

————————————————————————————————————————————————–

Oprócz koncertów codziennie odbywają się

*WARSZTATY MUZYCZNE i TANECZNE,

w godzinach 10.00 -18.00,

w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe,

w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia,

w Nowym Świecie Muzyki

(prosimy sprawdzać lokalizację w programie warsztatów)

banerki2

*ZAJĘCIA DLA DZIECI – Małe Mazurki

w Muzeum dla Dzieci, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

ul. Kredytowa 1,

(szczegóły w opisie wydarzeń dla dzieci)

 

*PRACOWNIA TARGOWISKA INSTRUMENTÓW

środa – piątek, w godzinach 10.00-12.00 i 16.00-18.00

Ambasada Muzyki Tradycyjnej, ul. Jazdów 3/20

 

Pokazy pracy nad instrumentami tradycyjnymi, wymiana doświadczeń.

 

—————————–

CENY BILETÓW:

koncerty – wtorek 20 zł, środa, czwartek, piątek 25 zł i na Noc Tańca – 30 zł.

Warsztaty 5 lub 10 zł.

Targowisko Instrumentów 10 zł, dziecko 5, drugie dziecko 1.

KARNET obejmujący koncerty, Noc Tańca, Targowisko 110 zł.

KARNET obejmujący warsztaty 50 zł.

Nie ma biletów ulgowych, na koncerty i warsztaty młodzież do lat 16 i emeryci wchodzą za darmo.

klub festiwalowy – wstęp wolny; poniedziałek – wstęp wolny

 Więcej informacji

 

info o dofinansowaniu1

Nasi partnerzy: