Ania Broda

ANIA BRODA wokalistka obdarzona niezwykłym, wyrazistym głosem, posługuje się techniką śpiewu “białego”. Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich. Autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Na polskim rynku muzycznym oryginalna i niepowtarzalna!

Muzyką zajmuje się, odkąd pamięta, a zamiłowanie do śpiewu wyniosła z domu. Współzałożycielka legendarnej formacji Bractwo Ubogich i Kapeli Brodów. Znana jest przede wszystkim z twórczości skierowanej do najmłodszych (prowadzi familijne warsztaty wokalne i muzyczne). Komponuje i wykonuje muzykę do spektakli teatralnych, filmów, animacji, słuchowisk radiowych i innych form artystycznych. Bierze udział w projektach związanych z muzyką dawną, współczesną, eksperymentalną. Jako patriotka promuje tradycyjną muzykę z Warmii – ważny element swojego urodzenia,mieszkania i tworzenia.Nagrywa dla telewizji, występuje na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Współpracuje m.in. z Polskim Radiem,Państwowym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem Lalkowym w Olsztynie, Instytutem Teatralnym, Narodowym Centrum Kultury, warszawskim CSW. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrała 6 płyt,  autorski album “A ja nie chcę spać” otrzymał główną nagrodę w konkursie “Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez KOPD (Komitet Ochrony Praw Dziecka 2011).

 

Najnowsze wydawnictwa Ani Brody

ANIA BRODA NAJLEPSZE ŻYCZENIE wyd.Jazz Sound

Elfowa nowa muzyka dla dzieci.

O Elfach , zimie i choince .

O królu jeziora i czarodzieju

O tym że patrząc prosto w serce

Odmienisz największego potwora

O zamkowych historiach,

ślimakach i babci

Zabawne teksty , doskonała muzyka

ANIA BRODA 6 H wyd. FOLKERS

Kryminalne ballady, epickie pieśni.

Wymykająca się definicjom, żywiołowa muzyka

O galaretce z nóżek i świecie który nas kocha.

z pozytywnym przekazem i folkowo-jazzowe brzmienia.

O galaretce z nóżek i świecie który nas kocha.

Na dobry co-dzień.

_______________________________________________________________________________

Ania Broda o Północy – Dialogi z Kolbergiem - to projekt muzyczny nawiązujący do kultury muzycznej północnej Polski. Tomy „Mazury Pruskie”, „Litwa” i „Pomorze” będą inspiracją i tematem do muzycznych dialogów. Warmia, miejsce  identyfikacji kulturowej artystki a zarazem kraina nie opisana muzycznie w oddzielnym tomie prac dziewiętnastowiecznego etnografa, stanie się osią programu koncertu.

Skład:
Ania Broda, cymbały/śpiew
Iwona Sojka, skrzypce
Jacek Mielcarek, saksofon/klarnet/duduk


Nasi partnerzy: