Warsztaty 2016

Warsztaty na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2016 – PoGRAnicza

UWAGA!

Warsztaty będą odbywać się w dwóch lokalizacjach:

Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

oraz

Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272.

Budynek czeka na remont i nie jest ogrzewany, w czasie festiwalu ściany są wychłodzone po zimie. Zalecamy zabrać ze sobą na warsztaty ciepłe okrycia .

Odpłatność za warsztaty: 10 zł za karnet na każdy osobny dzień warsztatów, płatne niezależnie od ilości warsztatów, w jakich się weźmie udział danego dnia.

Karnety można nabyć na miejscu przed warsztatami. Płatność tylko gotówką.

Na warsztaty tańca obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

 

WTOREK, 19 KWIETNIA 2016

 GODZINY PROWADZĄCY SALA BUDYNEK
10.00 – 12.00 Skrzypce dla początkujących od zera Mateusz Kowalski Sala prób; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
10.00 – 12.00 Skrzypce dla zaawansowanych Janusz Prusinowski Galeria; poziom plus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
10.00 – 12.00 Śpiew z Wołynia; grupa męska Igor Perewiertnik; moderacja Maniucha Bikont Mała aula; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
10.00 – 12.00 Śpiew z Wołynia; grupa żeńska Irena Klimenko; moderacja Maniucha Bikont Duża aula; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
11.00 – 13.00 Harmonijka ustna; wstęp do warsztatu, przygotowanie rytmiczne, trzymanie instrumentu, itp. Arkadiusz Szałata; przygotowanie repertuaru Ryszarda Piecyka 1 Sala 01 na parterze Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
15.00 – 17.00 Basy; wykład i ćwiczenia praktyczne Joanna Strelnik Galeria; poziom plus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
16.00 – 17.30 Taniec wołyński Piotr Zgorzelski Sala taneczna; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

 

ŚRODA, 20 KWIETNIA 2016

 GODZINY PROWADZĄCY SALA BUDYNEK
10.00 – 12.00 Śpiew z Wołynia; grupa męska Igor Perewiertnik; moderacja Maniucha Bikont Mała aula; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
10.00 – 12.00 Śpiew z Wołynia; grupa żeńska Irena Klimenko; moderacja Maniucha Bikont Duża aula; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
11.00 – 13.00 Harmonijka ustna Arkadiusz Szałata; przygotowanie repertuaru Ryszarda Piecyka 2 Sala 01 na parterze Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
12.00-14.00 akordeon Barbara Michalec, moderacja: Kuba Zimończyk Sala prób; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
12.30-14.30 Skrzypce dla zaawansowanych Marcin Drabik; przygotowanie repertuaru Jana Kmity Galeria; poziom plus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
14.30-16.30 Muzyka kielecka3 Stanisław Witkowski; moderacja: Michał Maziarz Sala prób; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
10.00-12.00 Skrzypce dla początkujących Mateusz Kowalski sala: 224 na I piętrze Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
15.00 – 16.30 Muzyka szwedzka; warsztat skrzypcowy Jonas Hjalmarsson, Hadrian Prett, Vega Nordkvist, Tommy Lundgren Duża aula; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
15.00 – 16.30 Muzyka szwedzka – warsztat śpiewu Annika Hammer Sala 224; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272

 

CZWARTEK, 21 KWIETNIA 2016

 GODZINY PROWADZĄCY SALA BUDYNEK
11.00 – 13.00 Taniec kurpiowski powolniak Piotr Zgorzelski i Patrycja Kuczyńska Sala taneczna; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
13.30-15.30 Taniec radomski w manierze „wirowskiej” Tancerze z Wiru; moderacja: Piotr Zgorzelski Sala taneczna; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
16.00-17.30 Taniec szwedzki: polska Magnus Gustafsson i Ulrika Gunnarsson Sala taneczna; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
12.00-14.00 akordeon Barbara Michalec, moderacja: Kuba Zimończyk Sala prób; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
12.30-14.30 Skrzypce dla zaawansowanych Jan Kmita i Marcin Drabik Galeria; poziom plus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
11.00 – 13.00 Harmonijka ustna Ryszard Piecyk i Arkadiusz Szałata;4 Sala 01 na parterze Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
12.00 – 14.00 Spotkanie śpiewacze Adam Strug Duża aula; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
12.00 – 14.00 Bębnisto, chodźcie też!Warsztat gry na bębnie obręczowym dla początkujących5 Katarzyna Rosik Sala 122; I piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
14.30 – 16.00 Bębnisto, chodźcie też!wykład z prezentacją nagrań audio i video oraz dyskusja Katarzyna Rosik Sala 122; I piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
14.30-16.30 Muzyka kielecka6 Stanisław Witkowski; moderacja: Michał Maziarz Sala prób; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
15.00-17.00 Skrzypce dla początkujących Mateusz Kowalski Sala 01 na parterze Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
15.00 – 16.30 Muzyka szwedzka; warsztat skrzypcowy Ellika Frisell, Kristina Leesik, Olof Kennemark Duża aula; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
15.00 – 16.30 Muzyka szwedzka – warsztat śpiewu Klara von Huth Sala 224; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272

 

PIĄTEK, 22 KWIETNIA 2016

12.00 – 14.00

GODZINY WARSZTAT PROWADZĄCY SALA BUDYNEK
11.00 – 13.00 Taniec szwedzki: polska Magnus Gustaffson i Ulrika Gunnarsson Sala taneczna; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
13.30-15.30 Taniec radomski w manierze „wirowskiej” Tancerze z Wirumoderator Grzegorz Ajdacki Sala taneczna; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
16.00-17.30 Taniec kujawiak Dominik Wóltański Sala taneczna; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
11.00 – 13.00 Harmonijka ustna Arkadiusz Szałata;7 Sala 01 na parterze Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
12.00 – 14.00 Spotkanie śpiewacze Adam Strug Duża aula; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
12.00 – 14.00 Bębnisto, chodźcie też!Warsztat gry na bębnie obręczowym dla początkujących8 Katarzyna Rosik Sala 122; I piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
14.30 – 16.00 Bębnisto, chodźcie też!Warsztat gry na bębnach dla zaawansowanych9 Jan Wochniak i Katarzyna Rosik Sala 122; I piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
12.30-14.30 Skrzypce dla zaawansowanych Jan Kmita i Marcin Drabik Galeria; poziom plus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
14.30-16.30 Muzyka kielecka10 Stanisław Witkowski; moderacja: Michał Maziarz Sala prób; poziom minus 1 Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
15.00-17.00 Skrzypce dla początkujących Mateusz Kowalski Sala 01 na parterze Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
15.00 – 16.30 Muzyka szwedzka; warsztat skrzypcowy Olof Misgeld, Magdalena Eriksson, Alva Granström Duża aula; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272
15.00 – 16.30 Muzyka szwedzka – warsztat śpiewu Anna Larsson Sala 224; II piętro Orkiestra Sinfonia Varsovia, budynek dawnego Wydziału Weterynarii, ul. Grochowska 272

 

1 Warunkiem udziału w warsztatach jest posiadanie harmonijki diatonicznej w tonacji C.

2 Warunkiem udziału w warsztatach jest posiadanie harmonijki diatonicznej w tonacji C.

3 Mile widziane będą wszystkie instrumenty melodyczne

4 Warunkiem udziału w warsztatach jest posiadanie harmonijki diatonicznej w tonacji C.

5 Projekt „Bębnisto, chodźcie też” jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Katarzyny Rosik

6 Mile widziane będą wszystkie instrumenty melodyczne

7 Warunkiem udziału w warsztatach jest posiadanie harmonijki diatonicznej w tonacji C.

8 Projekt „Bębnisto, chodźcie też” jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Katarzyny Rosik

9  Pan Jan Wochniak przywiezie ze sobą bębny na sprzedaż

10 Mile widziane będą wszystkie instrumenty melodyczne

Nasi partnerzy: