Kanon Trzech, jesień 2019

opublikowano:

22

paź, 2019

Już wiemy kogo przypomni Andrzej Bieńkowski w koncercie Kanon Trzech, dedykowanym wspaniałym Mistrzom muzyki tradycyjnej. Podczas Jesiennej Edycji festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, 22 listopada, zobaczymy:

1. Film pokazujący wybitnych skrzypków z rejonu sieradzkiego: Władysława Słomińskiego i Władysława Szymczaka.
Utwory z ich repertuaru zagra kapela Napięcie, w składzie: Łukasz Nizik / skrzypce, Przemysław Bogusławski / bębenek, Jakub Owczarek / basy.

2. Film poświęcony skrzypkowi z Mazowsza Płockiego Józefowi Ciastkowi.
Utwory z jego repertuaru zagrają kapele:
– Kapela Mateusza Raszewskiego, w składzie – Mateusz Raszewski /skrzypce, Marcin Małecki /baraban, Zbigniew Polaczyk /basy kaliskie
oraz
– Kapela Niwińskich: Mateusz Niwiński /skrzypce, Agnieszka Niwińska /baraban

3. Film poświęcony skrzypkowi i śpiewakowi z Suwalskiego, Franciszkowi Racisowi, szefowi zespołu śpiewaczego Szeszupa.
Pieśni z repertuaru Szeszupy zaśpiewa Zespół śpiewaczy w składzie:
Ewa Grochowska, Jagna Knittel, Julita Charytoniuk, Maciej Żurek, Robert Burdalski, Marek Szwejkowski. Ewa Grochowska zagra też polkę z repertuaru Racisa.

Wstęp wolny

Mamy dobrą wiadomość: dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, na koncert Kanon Trzech 15 listopada jest wstęp wolny. Bezpłatnie wchodzimy również na Sejmik Lirników oraz Śpiewy Zaduszne, w niedzielę 17 listopada.

Warsztat skrzypcowy

Na warsztat skrzypcowy “Oberki po Józefie Zarasiu”, prowadzony przez Janusza Prusinowskiego 15.11 jest wstęp wolny, ale obowiązują zapisy tu: FORMULARZ

Jesienna edycja festiwalu

Zbliża się kolejna edycja festiwalu – 15 – 17 listopada. Mamy już program, zapraszamy do zapoznania się. Bilety na warsztaty, klub festiwalowy oraz noc tańca będą w sprzedaży od 3 listopada, godz. 10, na Bilety24. Będzie je można nabyć również przed wejściem, z tym, że na każdy warsztat jest ograniczona ilość miejsc.

Szlakiem Domów Tańca

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w 2024 roku zainicjowała projekt Szlakiem Domów Tańca. Ma on na celu nawiązanie współpracy z podobnymi do Fundacji organizacjami, które zajmują się praktykowaniem i przekazywaniem umiejętności tańca i muzyki tradycyjnej z Węgier, Słowacji i Austrii.

Share This