Festiwal wiosna 2020
opublikowano:
Festiwal Wszystkie Mazurki Świata obchodzi swoje dziesięciolecie.
Od powstania w 2010 roku, przy każdej kolejnej wiosennej i jesiennej edycji festiwalu – a było ich w sumie już 20 – realizujemy stały cel, czyli promocję polskiej muzyki tradycyjnej (ludowej). Chcemy inspirować młodych artystów z Polski i z zagranicy do kontynuowania dzieła ostatnich wiejskich muzykantów oraz tworzyć przestrzeń, będącą miejscem spotkania mistrzów i uczniów, wsi i miasta, przestrzeń przekazu kulturowego.
W 2020 roku festiwal będzie po raz kolejny wypełniony warsztatami tanecznymi, śpiewaczymi i instrumentalnymi, koncertami, klubami tanecznymi, spotkaniami z twórcami instrumentów (Targowisko Instrumentów) i huczną zabawą podczas Nocy Tańca. Nie zabraknie też specjalnego programu dla najmłodszych czyli Małych Mazurków. Znajdą się w nim nawiązania do najciekawszych koncertów minionego 10-lecia.
Szczegółowy program festiwalu poznacie w marcu 2020 r., ale już teraz możemy zdradzić, że niektóre gwiazdy tegorocznej edycji przybędą do nas z Białorusi.
ZAPRASZAMY!!!
Stara Tradycja 2025!
Rusza 15. edycja konkursu Stara Tradycja! Konkursu adresowanego do młodych instrumentalistów, śpiewaków oraz kapel (w wieku do 45 lat), czerpiących ze źródeł polskiej muzyki wiejskiej. Zgłoszenia – nagranie 3 utworów + FORMULARZ, prosimy przesyłać do 21 marca 2025 r. /…/
Targowisko Instrumentów 2025
W sobotę, na zakończenie festiwalu, odbędzie się 15. już, wielobarwne Targowisko Instrumentów! Zgłoszenia na prezentacje instrumentów oraz propozycje działań, można na wysyłać od teraz do 02.03. 2024. Przez FORMULARZ. /…/
Festiwal 23-26 kwietnia!
Szykujcie najlepsze buty do tańca! Czekają Was fantastyczne taneczne warsztaty i potańcówki! Zapraszamy świetnych nauczycieli, takich jak goście ze Słowacji – Alfred Lincke i Antónia Rokošná z kapelą Muzička!
Przygotowania do festiwalu idą już pełną parą! /…/
Małe Mazurki 2024
Wstęp wolny
Mamy dobrą wiadomość: dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, na koncert Kanon Trzech 15 listopada jest wstęp wolny. Bezpłatnie wchodzimy również na Sejmik Lirników oraz Śpiewy Zaduszne, w niedzielę 17 listopada.
Warsztat skrzypcowy
Na warsztat skrzypcowy “Oberki po Józefie Zarasiu”, prowadzony przez Janusza Prusinowskiego 15.11 jest wstęp wolny, ale obowiązują zapisy tu: FORMULARZ