Instrumenty dęte
Prowadzenie – Filip Majerowski
Warsztaty tradycyjnej muzyki roztoczańskich orkiestr dętych.
Repertuar orkiestr dętych na Roztoczu pochodzi w znacznej mierze od skrzypków – charakterystyczne, roztoczańskie podróżniaki, polki i oberki w orkiestrowym wydaniu grane są zazwyczaj wolniej i brzmią dostojniej. Nie braknie również rozbudowanych i wymagających walców oraz marszów zza niegdysiejszej wschodniej granicy, ale i przebojowych tang i foxtrotów ze złotego okresu XX-lecia międzywojennego w Polsce. To wszystko w wyjątkowej, orkiestrowej manierze i szlachetnym, dętym brzmieniu. Spróbujemy się tego wszystkiego nauczyć – oczywiście jedynie jako namiastki tego nieprzebranego zbioru. Wymagana umiejętność biegłej gry z nut lub łapania i zapamiętywania rozbudowanych utworów w locie, ze słuchu. Dopuszczalne instrumenty: klarnet B, flet poprzeczny/piccolo, trąbka/kornet B, sakshorn tenorowy/barytonowy/altowy, puzon, tuba.
Filip Majerowski – kapelmistrz, współzałożyciel, ale przede wszystkim muzyk Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej. Badacz i miłośnik tradycyjnej muzyki roztoczańskich orkiestr dętych, obecnie współpracujący z Orkiestrami ze Zdziłowic, Goraja i Zaburza. Zaangażowany w festiwal Fanfara i organizację licznych warsztatów z roztoczańskimi orkiestrami przy innych okazjach. Puzonista w Orkiestrze Tanecznej Bonanza.
Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET
Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lu tutaj: OŚWIADCZENIE
Na Wydarzenie nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.