Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Tu Mi Wolno
plac Hallera 5, Warszawa, Polska

Data

wrz 30 2020 - paź 01 2020

Czas

10:00 - 12:00

Koszt

Wstęp wolny

Seminarium Białe bzy

Wydarzenie towarzyszące festiwalowi:
Białe bzy – otwarte seminarium kompozytorskie
Moderacja – Witold Roy Zalewski

Otwarte seminarium kompozytorskie to okazja do spotkania dla osób zainteresowanych tworzeniem nowych utworów w oparciu o ludowe tradycje i wzorce. Podczas wspólnej pracy postaramy się pokazać różne sposoby podejścia do tekstu i sposoby komponowania melodii. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają dostęp do tekstów wybranych ze zbiorów poezji ludowej, pieśni nowiniarskich oraz pieśni dziadowskich i na ich podstawie będą pracować nad własnymi kompozycjami. Osoby uczestniczące w seminarium będą na wzajem konsultować swoje utwory. Do udziału zapraszam wszystkich – zarówno twórców z dużym doświadczeniem jak i tych, którzy chcą dopiero zacząć. Warto wziąć instrument. Do dyspozycji będzie pianino cyfrowe.

W ramach seminarium:

30 września 2020 g. 10:00
Marcin Pospieszalski – multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Doskonale odnajduje się w wielu gatunkach muzycznych, współpracuje z największymi gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej. Interesuje się też muzyką tradycyjną. Trzykrotnie przewodniczył jury konkursu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.
Podczas seminarium opowie o podejściu do tradycji muzycznych: jak twórczo opracować materiał źródłowy zachowując jego najcenniejsze wartości.

1 października 2020 g. 10:00
Mieczysław Litwiński – kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i pedagog muzyczny. Muzyk i alchemik w jednej osobie. Jego zainteresowania muzyczne i kulturowe są szerokie. W swej praktyce posługuje się materiałem muzycznym rozległym zarówno w sensie geograficznym jak i historycznym. Jako śpiewak i instrumentalista, poprzez podróże i żywy kontakt z muzykami nieustannie poznaje i praktykuje przeróżne tradycje muzyczne.
Podczas seminarium opowie o tym skąd bierze się muzyka w wierszu.

Witold Roy Zalewski – śpiewak, badacz tradycji muzycznych, muzykant, autor melodii do wierszy ludowych poetek i pieśni dziadowskich. W 2020 r. realizuje swój projekt “Poezja ludowa w nowych formach muzycznych” w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Witold Roy Zalewski, kontakt +48 503 511 654, malykolberg.pl | pseiam.pl | muzykatradycyjna.pl | fb.com/kapleatowarzyska

Miejsce:
Tu Mi Wolno. Plac Hallera 5. Warszawa

Wstęp wolny, wymagana wcześniejsza rejestracja uczestników przez formularz on-line – tutaj
W formularzu jest też możliwość dopisania się do listy mejlowej projektu.

Wydarzenie odbywa się w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wydarzenie będzie rejestrowane techniką wideo a nagranie zostanie opublikowane w materiałach związanych z projektem.

Share This