Tańce dawne – Menuet i kadryl
Prowadzenie: Robert Lubera i Anna Ilczuk
Dwa francuskie tańce o bezpośrednio lub pośrednio ludowym rodowodzie: menuet w formie dworskiej wykształcił się z menueta ludowego, a kadryl był francuską, salonową odpowiedzią na angielskie kontredanse, wywodzące się z kolei z tańców plebejskich. Warsztaty menueta obejmą naukę podstawowego kroku menueta i kilku charakterystycznych figur. W warsztatach kadryla nauczymy figur jednej z jego popularnych na przełomie XVIII i XIX wieku form.
Prosimy zaopatrzyć się w miękkie buty oraz dodatkowo getry lub grubsze skarpetki w celu ochrony kostek przed chłodem podczas tańca.
Robert Lubera – choreograf, tancerz, pasjonat historii. Tańcem dawnym zajmuje się od 2000 roku, najpierw w Zespole Tańca Dworskiego „Gratia Iuvenis”, a od 2009 prowadząc Agencję Artystyczną Amatum, w której realizuje projekty artystyczne, prezentujące kulturę minionych epok. Organizuje widowiska i eventy historyczne. Tworzy choreografie na potrzeby produkcji filmowych.
Anna Ilczuk – instruktorka, tancerka i choreograf tańców dawnych, posiada dyplom instruktora tańca sportowego. Specjalizuje się w tańcach pochodzących od czasów późnego średniowiecza aż po XIX wiek, szczególnie lubi barok. Jest aktywną członkinią ruchu rekonstrukcji historycznej. Od 1998 roku w Grupie LORICA, współzałożycielka Akademii Tańca Dawnego. W latach 2009-2011 założyła i samodzielnie prowadziła zespół tańca dawnego TANART, tworząc również choreografie do przedstawień. Szkoliła się u nauczycieli tańca dawnego, m. in.: Bruny Gondoni (XV i XVI w.), Dorothee Wortelboer (XVIII w.), Lieven Baert (XV, XVI, XVIII, XIX w).
Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET
Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lub tutaj: OŚWIADCZENIE
Na Wydarzenie nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.