Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na półmetku

27

kw., 2018

Właśnie trwa Festiwal Wszystkie Mazurki Świata. Za nami 3 szalone dni wypełnione koncertami: Laureatów Konkursu Stara Tradycja, “Muzyka z dorzecza Prosny”, “Dialogi na tańce polskie. Ludowe versus narodowe” oraz warsztatami, spotkaniami w Pracowni Targowiska Instrumentów, wydarzeniami dla dzieci – Małe Mazurki oraz klubami tańca. Dzisiaj 27 kwietnia 2018 roku czeka na nas wyjątkowy koncert pod tytułem “Pieśni i rytmy od Wschodu do Zachodu”  a już jutro  barwne święto tradycyjnych instrumentów i ich twórców czyli Targowisko Instrumentów  oraz wielki finał – 10 godzin muzyki na żywo i tańców – Noc Tańca.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do udziału w w naszym Festiwalu to posłuchajcie jak nasz kolega – Piotr Piszczatowski opowiada o mazurku i uczy tańczyć.

Dziekujemy za możliwość udostępnienia nagrania Trójce Polskie Radio – audycja Do Południa

Małe Mazurki 2024

Kolędnicy na start! – taki tytuł nosi jesienna edycja Małych Mazurków. Zapraszamy Dzieci z Rodzicami i Opiekunami do Państwowego Muzeum Etnograficznego w niedzielę, 15 grudnia na warsztaty, spektakl i koncert. Program wydarzenia:

Wstęp wolny

Mamy dobrą wiadomość: dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, na koncert Kanon Trzech 15 listopada jest wstęp wolny. Bezpłatnie wchodzimy również na Sejmik Lirników oraz Śpiewy Zaduszne, w niedzielę 17 listopada.

Warsztat skrzypcowy

Na warsztat skrzypcowy “Oberki po Józefie Zarasiu”, prowadzony przez Janusza Prusinowskiego 15.11 jest wstęp wolny, ale obowiązują zapisy tu: FORMULARZ

Jesienna edycja festiwalu

Zbliża się kolejna edycja festiwalu – 15 – 17 listopada. Mamy już program, zapraszamy do zapoznania się. Bilety na warsztaty, klub festiwalowy oraz noc tańca będą w sprzedaży od 3 listopada, godz. 10, na Bilety24. Będzie je można nabyć również przed wejściem, z tym, że na każdy warsztat jest ograniczona ilość miejsc.

Szlakiem Domów Tańca

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w 2024 roku zainicjowała projekt Szlakiem Domów Tańca. Ma on na celu nawiązanie współpracy z podobnymi do Fundacji organizacjami, które zajmują się praktykowaniem i przekazywaniem umiejętności tańca i muzyki tradycyjnej z Węgier, Słowacji i Austrii.

Share This