Małe Mazurki – PROGRAM

opublikowano:

2

paź, 2019

Małe Mazurki
pt. Nitki i supełki
12 października 2019
Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, ul. Kredytowa 1

Zapraszamy na kolejną edycję Małych Mazurków czyli dziecięcej odsłony festiwalu muzyki tradycyjnej Wszystkie Mazurki Świata. Część warsztatowa obracać się będzie wokół rękodzieła tkackiego i skierowana będzie do nieco starszych dzieci, bajbal – czyli opowieści i zabawa przy muzyce – dla wszystkich dzieci z rodzicami lub opiekunami.

PROGRAM:

WARSZTATY
10 – 11.30 „Krajka” – zajęcia z rękodzieła tkackiego i opowieści muzyczne z krośnieńskiego. Tkanie na bardku i na tabliczkach. Rytm i śpiew.

Dawno temu ludzie wszystko musieli zrobić własnymi rękami. Siali, zbierali, młócili… Wiecie, jak to ze lnem było? Pokażemy wam, skąd się bierze krajka – jej nici splotą się jak opowieści z dawnych czasów. Usiądziemy w kręgu, a rekwizyty przeniosą nas do galicyjskiej chałupy.

Prowadzenie: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej – Agnieszka Bernacka, Violetta Propola
Dla dzieci od lat 5.

11.45 – 13.45 „Wici, nici, przędze” – tkackie opowieści przy kołowrotku, dawne zabawy dziecięce z Kołbielszczyzny.

Zapraszamy na 2 godzinne spotkanie z rękodziełem i muzyką Kołbielszczyzny. Pani Bronisława Czajka śpiewaczka z Rudzienka oraz Janina Młotek twórczyni ludowa z Rudna, opowiedzą w co się bawiły gdy były dziećmi, nauczą dawnych piosenek i tańców, pokażą jak się robiło zabawki ze słomy i sitowia. Agnieszka Niwińska zakręci kołowrotkiem i uprzędzie wełnę, Mateusz Niwiński zagra na skrzypcach.
Dla dzieci od lat 5 i młodszych z rodzicami.

14.00 – 15.30 „Krajka” kontynuacja

BAJBAL
17.00 – 18.00
Bajka muzyczna „Opowieści Tkaczki”. Opowie, zagra i zaśpiewa Parparusza – Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń, w osobach: Katarzyna Jackowska Enemuo, Iwona Sojka, Aleksandra Rózga, Kaja Prusinowska.

18.00 – 19.00 Zabawa. Do tańca zagrają: Kapela Niwińskich, Parparusza, Wesołe Mazurki z Pragi i goście.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Wydarzenie współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto st. Warszawa.

REZRERWACJE – czynne od wtorku do piątku, w godzinach 09.00 – 15.00
Numer kontaktowy: 22 696 53 80
E mail: rezerwacje@ethnomuseum.pl

CENY BILETÓW
Warsztaty:
Osoba dorosła + jedno dziecko 25 zł
Każde kolejne dziecko – 10 zł
Dorosły 20 zł
Dzieci do lat 2 wstęp bezpłatny (płaci tylko opiekun )

BajBal:
Osoba dorosła + jedno dziecko 25 zł
Każde kolejne dziecko 10 zł
Dzieci do lat 2 wstęp bezpłatny (płaci tylko opiekun)
Dorosły bez dziecka 20 zł

Stara Tradycja 2025!

Rusza 15. edycja konkursu Stara Tradycja! Konkursu adresowanego do młodych instrumentalistów, śpiewaków oraz kapel (w wieku do 45 lat), czerpiących ze źródeł polskiej muzyki wiejskiej. Zgłoszenia – nagranie 3 utworów + FORMULARZ, prosimy przesyłać do 21 marca 2025 r. /…/

Targowisko Instrumentów 2025

W sobotę, na zakończenie festiwalu, odbędzie się 15. już, wielobarwne Targowisko Instrumentów! Zgłoszenia na prezentacje instrumentów oraz propozycje działań, można na wysyłać od teraz do 02.03. 2024. Przez FORMULARZ. /…/

Festiwal 23-26 kwietnia!

Szykujcie najlepsze buty do tańca! Czekają Was fantastyczne taneczne warsztaty i potańcówki! Zapraszamy świetnych nauczycieli, takich jak goście ze Słowacji – Alfred LinckeAntónia Rokošnákapelą Muzička!
Przygotowania do festiwalu idą już pełną parą! /…/

Małe Mazurki 2024

Kolędnicy na start! – taki tytuł nosi jesienna edycja Małych Mazurków. Zapraszamy Dzieci z Rodzicami i Opiekunami do Państwowego Muzeum Etnograficznego w niedzielę, 15 grudnia na warsztaty, spektakl i koncert. Program wydarzenia:

Wstęp wolny

Mamy dobrą wiadomość: dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, na koncert Kanon Trzech 15 listopada jest wstęp wolny. Bezpłatnie wchodzimy również na Sejmik Lirników oraz Śpiewy Zaduszne, w niedzielę 17 listopada.

Warsztat skrzypcowy

Na warsztat skrzypcowy “Oberki po Józefie Zarasiu”, prowadzony przez Janusza Prusinowskiego 15.11 jest wstęp wolny, ale obowiązują zapisy tu: FORMULARZ

Share This