Kapela Antczaków
Bodaj ostatnia taka rodzinna kapela w Kaliskiem. Skrzypkiem jest Józef Antczak do którego dołączył z akordeonem syn Leszek. Kapela gra niestylizowaną muzykę wiejską mikroregionu dorzecza Prosny. Zachowawczy styl i prosta oszczędna gra skrzypka przywodzi na myśl długie, wyczerpujące dla muzykantów wesela. W repertuarze figurują przede wszystkim owijoki, odpowiednik mazurka czy oberka “ciągłego”, walcerki oraz kaliskie polki. Ojciec i syn należą też do kapeli ludowej „Brzeziny”, z którą występowali w wielu krajach Europy (Belgia, Holandia, Rosja, Niemcy) oraz na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Kapelę Antczaków można usłyszeć na zabawach z cyklu Wiejskie Kluby Tańca w Czempiszu.
Józef Antczak (ur. 1929 w Brzezinach, pow. Kalisz) – mistrz krawiecki, skrzypek, harmonista. Pierwsze skrzypce odkupił od sąsiada, który przez rok próbował nauczyć się na nich grać, ale mu nie wychodziło. Józef Antczak zaczął grać w wieku lat piętnastu, na „pierzakach” oraz zabawach biletowanych w remizach. Gdy miał 20 lat odegrał pierwsze wesele. Za młodu grał też na małej harmonii 3 rzędowej. W trakcie służby wojskowej w randze kaprala współtworzył wojskową kapelę w Krośnie nad Wisłokiem.
Lesław Antczak (ur. 1964) – harmonista, akordeonista. Otrzymał od ojca pierwszy instrument w wieku 14 lat i uczył się sam ze słuchu. Od tej pory, czyli już czterdzieści lat, grają razem.
Stanisław Pawlik (ur. 1944) – barabanista, harmonista. Zaczął grać jak miał 10 lat, grywał na zabawach i weselach, a w wojsku na dancingach dla „lepszej szychy”. Na barabanie zaczął grać znacznie później, kiedy zamieszkał w Przystajni nad Prosną.