Stara Tradycja – laureaci

opublikowano:

6

kw., 2023

Znamy już laureatów konkursu Stara Tradycja! Spośród 40 zgłoszonych kandydatów, jury w składzie: Ewa Grochowska, Dorota Majerczyk, Andrzej Bieńkowski, Piotr Kędziorek, Janusz Prusinowski – wyłoniło 10 laureatów – 5 solistów i 5 kapel.
Oto oni:
🏆 Michał Adamczyk
🏆 Damian Balcer
🏆 Kapela D’gori
🏆Kapela Franka Stalengi
🏆Kapela Koźlarska Marcina Szczechowiaka
🏆Alicja Krzeszowiak
🏆Muzyka Zespołu Regionalnego Jakubkowianie z Łososiny Dolnej
🏆Od Torunia
🏆Amelia Pietroczuk
🏆Anna Trebunia-Tutka

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Słowo od jury:
“Pragniemy podkreślić, że wybranie z grona 40 wykonawców „złotej dziesiątki” wykonawców koncertu, nie było łatwym zadaniem. Poziom konkursu był wysoki i musieliśmy powściągać nasz entuzjazm, żeby zmieścić się w ramach koncertu. Cieszy nas stale wzrastające zainteresowanie muzyką wiejską, które obejmuje coraz więcej etnograficznych regionów”, Andrzej Bieńkowski.

Wstęp wolny

Mamy dobrą wiadomość: dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, na koncert Kanon Trzech 15 listopada jest wstęp wolny. Bezpłatnie wchodzimy również na Sejmik Lirników oraz Śpiewy Zaduszne, w niedzielę 17 listopada.

Warsztat skrzypcowy

Na warsztat skrzypcowy “Oberki po Józefie Zarasiu”, prowadzony przez Janusza Prusinowskiego 15.11 jest wstęp wolny, ale obowiązują zapisy tu: FORMULARZ

Jesienna edycja festiwalu

Zbliża się kolejna edycja festiwalu – 15 – 17 listopada. Mamy już program, zapraszamy do zapoznania się. Bilety na warsztaty, klub festiwalowy oraz noc tańca będą w sprzedaży od 3 listopada, godz. 10, na Bilety24. Będzie je można nabyć również przed wejściem, z tym, że na każdy warsztat jest ograniczona ilość miejsc.

Szlakiem Domów Tańca

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w 2024 roku zainicjowała projekt Szlakiem Domów Tańca. Ma on na celu nawiązanie współpracy z podobnymi do Fundacji organizacjami, które zajmują się praktykowaniem i przekazywaniem umiejętności tańca i muzyki tradycyjnej z Węgier, Słowacji i Austrii.

Share This